Kam reikalingas sienų apšiltinimas?

sienų apšiltinimasSienų apšiltinimas kažkada bus reikalingas ir naujuose namuose, ir tuose, kurie visiškai neseniai statyti. Jei ir neteko niekada gyvenimiškose situacijose susidurti su tokiu reiškiniu, apie jį teks iš esmės pasidomėti, kai namuose nebegalėsite pakęsti sunkiai tveriamos vėsumos. Sienų apšiltinimas naudingas ir daugiabučiuose, ir privačiuose namuose, jei kažkuriame iš jų gyventojų netenkina gyvenimo sąlygos šaltuoju metų laiku. Apskaičiuota, kad maždaug 50% visų namo šilumos nuostolių sudaro šiluma, kurios netenkama per sienas, taigi, galima sakyti, jog namuose nepajuntate pusę šilumos, kuria galėtumėt džiaugtis.

Dažniausiai su problema, kai už šildymą vis didėja sąskaitos, bet ne šiluma bute, skundžiasi nemažai daugiabučių namų gyventojai. Visai tikėtina, jog to priežastis – sienose, tačiau paaiškėjus, kad reikalingas sienų apšiltinimas, tam procesui turi pritarti dauguma namo gyventojų. O tai nėra lengvas reikalas, žinant, kad kiekviename name atsiranda keistuolių gyventojų, įsitikinusių, kad jiems viską turi suteikti valdžia arba tokių, kurie tiesiog neturi iš ko tai daryti. Gyventojus būtina informuoti, kad valstybė kompensuoja renovacijos išlaidas, tačiau daugiabutyje tuo pačiu metu turi būti keičiami langai, šiltinamos sienos ir stogas. Šiuo atžvilgiu labai svarbus yra švietimo klausimas, nes, supažindinus žmones su renovacijos, sienų apšiltinimo nauda, daugelis ima pritarti ir nebesipriešina pokyčiams. O nauda yra tikrai akivaizdi – apie tai galėtų papasakoti jau renovuotuose namuose gyvenantys žmonės. Jei pradedamas namo renovacijos procesas, rekomenduojama tuo pačiu metu imtis langų keitimo, šildymo sistemos naujinimo bei pastato fasado apšildymo. Svarbiausia nesiimti sienų apšiltinimo savarankiškai, nes, kaip bebūtų, tai reikalauja atitinkamų žinių, sugebėjimo panaudoti medžiagas, patirties ir įgūdžių. Dažnai apšiltinant sienas prireikia ir specialios įrangos, kurią turi tik tokius darbus atliekančių darbuotojų brigados.

Sienų apšiltinimas gali būti atliekamas:

  • Iš pastato vidaus;
  • Iš pastato išorės.

Sienų apšiltinimas iš vidaus dažniausiai naudojamas daugiabučiuose namuose, kur neįmanoma iš lauko pusės apšiltinti vieno ar kelių butų. Šiam procesui turėtų pasiryžti bent dauguma namo gyventojų, tuomet galima imtis ne tik sienų apšiltinimo, bet ir viso namo renovacijos. Pamažu šis procesas juda vis sparčiau, tačiau dar ne tokiu tempu, kokio norėtųsi valdininkams. Žinoma, jis būtų naudingas ir patiems daugiabučių gyventojams. Jei butas iš vidaus šiltinimas ekologiška ir kokybiška šiltinimo medžiaga ekovata, tuomet reikėtų pirmiausia sumontuoti gipso kartono plokštę (tarp jos ir sienos reikėtų palikti 7-10 cm tarpą, o jį užpūsti per išfrezuotas 38 mm kiaurymes). Sunku nusiteikti tokiam veiksmui nedideliame bute, kai bus daug netvarkos ir sujudimo, kai ramybės ilgam nebus, tačiau tam galima nusiteikti ir kantriai laukti to meto, kai džiugins šiluma ir jaukumas.

Sienų apšiltinimas iš išorės yra atliekamas kai jose nėra oro tarpų. Šis būdas pasižymi didesniu šilumos išsaugojimu, nei vidinis, bei turi privalumą, jog dėl jo nesumažėja patalpų plotas kaip šiltinant iš vidaus. Taip pat išorinės sienos yra apsaugotos nuo sniego, lietaus, šalčio ir kaitros; kadangi siena neperdrėgsta, joje nesikaupia jos perteklius, nuo ko gali atsirasti grybelis ar pelėsis. Sienų apšiltinimas gali būti vykdomas su įvairiomis šiltinimo medžiagomis: eko ar akmens vata, polistireniniu putplasčiu, putų polistiroliu, termoputomis, laminuotomis termozioliacinėmis plokštėmis, keramzitu.

Taip pat gali būti šiltinami sienose esantys oro tarpai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *