Negabaritinių krovinių pervežimas Lietuvoje

negabaritinių krovinių pervežimas lietuvojeNegabaritinių krovinių pervežimas Lietuvoje – nepaprastai sudėtinga užduotis, reikalaujanti profesionalių sprendimų. Nors mūsų šalis ir nėra tokia didelė atstumų prasme – iš vieno jos krašto nesunkiai įmanoma per kelias valadas atsirasti kitoje jos pusėje, tačiau viena yra lengvuoju automobiliu įveikti tą kelią, o kita – su didžiuliu kroviniu. Ne pati sudėtingiausia užduotis kažką vežti ir sunkiasvore transporto priemone, kai į priekabą laisvai telpa vežami daiktai ar kt., tačiau jei pasitaiko vežti tokį krovinį, kuris nei pagal išmatavimus, nei pagal svorį netelpa į turimą transportą, tenka ieškotis pagalbos. Negabaritinių krovinių pervežimas Lietuvoje yra puikiai išvystyta tų logistikos įmonių veikla, kurios tai atlieka daugelį metų, taigi turi patirties, įgūdžių ir geba be priekaištų pasirūpinti bet kokiu nestandartiniu kroviniu. Jei neteko susidurti su tokiomis kelionėmis, vertėtų susipažinti, nes nežinia kada gali prireikti panašių paslaugų, kurios sukelia labai daug problemų.

KAS YRA NEGABARITINIS KROVINYS?

Negabaritinis krovinys – tai toks krovinys arba paletė, kurio bent vienas matmuo arba/ir svoris viršija leistinus nustatytus dydžius. Tokiais atvejais prireikia krovinį išardyti iki leistinų dydžių ir vežti atskiromis dalimis arba tiesiog pasirinkti negabaritinio krovinio gabenimo variantą. Jei prireikia tokį didelį krovinį transportuoti tarp atskirų šalių, t.y. tenka įveikti didelį atstumą, tuomet toks išskirtinis krovinys gali būti gabenamas sausuma, vandeniu arba oru.

Negabaritiniais kroviniais laikomi statybų, žemės ūkio ar pramonės šakose (t.y. staklės, įvairūs įrengimai) naudojami mechanizmai; įvairiausi laivybos (kateriai, jachtos, laivų dalys,) bei aviacijos mechanizmai ir lėktuvai; įvairaus dydžio talpos (pvz. naftos perdirbimui), cisternos, rezervuarai; stambios metalo, gelžbetonio ar medienos konstrukcijos; žemės ūkio, miško ar kelių rengimo technika; katilus bei įvairiausia įranga katilinėms; gręžimo įranga; įvairios paskirties gamyklinės įrangos linijos bei .kt. nestandartiniai dalykai.

KOKIE NEGABARITINIŲ KROVINIŲ PERVEŽIMO LIETUVOJE IŠSKIRTINUMAI?

Negabaritinių krovinių pervežimui Lietuvoje yra taikomi individualiai specializuoti reikalavimai ir tam reikalinga spec. technika, o transportavimui būtini atitinkami leidimai. Tokie netipiniai kroviniai vežami tik specialiomis transporto priemonėmis, o jas turi tik tokias paslaugas teikiančios įmonės. Nestandartinio ilgio, pločio, aukščio ir svorio, t.y. negabaritiniai kroviniai, yra vežami vilkikais ir įvairių tipų arba specialiai pailgintomis ar pažemintomis puspriekabėmis. Toks transportas privalo būti techniškai tvarkingas, kad atlaikytų jam skirtą užduotį, o jo vairuotojai privalo gebėti ne tik profesionaliai vairuoti tokias nestandartines mašinas, bet ir žinoti, kaip pasielgti įvairiausiose eismo situacijose, kurių tikrai pakanka važiuojant su didžiuliu kroviniu.

Krovinį vežanti įmonė privalo parūpinti Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos leidimą, jei transporto priemonės su kroviniu maksimalus leistinas aukštis viršijamas daugiau kaip 50 cm, plotis – 100 cm, ilgis – 500 cm (važiuojant valstybinės reikšmės keliais). Su tokiu kroviniu važiuojant vietinės reikšmės keliais privaloma turėti atitinkamų savivaldybių leidimus.

KELETAS PATARIMŲ

Jei susidūrėte su sunkiai nuvežama „problema“, nereikėtų į kelionę ryžtis vykti savarankiškai suorganizuojant visas detales. Kaip bebūtų, tikrai nėra lengva pasiėmus žemėlapį vykti kad ir žinomais keliais, tačiau neįmanoma įvertinti visas kelyje galinčias pasitaikyti kliūtis. Juk yra kelių, kuriuose tikrai neįmanoma pratilpti su didesne transporto priemone, o kaip tuomet ten pravažiuoti su dar didesniu kroviniu? Reikia įsivaizduoti, kad jis kainuoja tikrai daug, taigi, tikrai nevertėtų rizikuoti jį apgadinti, o kartais tai gali įvykti ir nepataisomai. Be to, kelionės metu neatsargiai važiuojant galima apgadinti ir kitas transporto priemones. Tačiau savąjį krovinį patikėjus įmonei, kurios veikla – negabaritinių krovinių pervežimas Lietuvoje, problemų neturėsite nei dėl pakrovimo, nei dėl pervežimo.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *