Įmonės ieško darbuotojų

Darbuotojų paieška tai yra vienas iš pagrindinių veiksnių nuo kurio gali priklausyti įmonės sėkmė ir jos darbo efektyvumas. Todėl geriausia išeitis surasti patikimą darbuotoją yra kreiptis į personalo agentūrą, kuri padės surasti tokį darbuotoją, kuris jums reikalingas. Galima surasti įvairios kvalifikacijos darbuotojus, tai gali būti paprastas arba aukščiausios kvalifikacijos darbuotojas. Paieška jums padės surasti administracijos darbuotojus, finansų ir buhalterinės apskaitos specialistus, taip pat galima surasti internetinių technologijų specialistus, marketingo specialistus, analitikus, bei specialistus, kurie dirbs logistikos srityje. Darbuotojų paieškos algoritmas yra pakankamai paprastas, juo vadovaujasi praktiškai visos personalo agentūros, kurios padeda atrinkti darbuotojus. Yra sudaroma ir pasirašoma sutartis, kad jus gausite agentūros paslaugas. Pateiksite duomenis kokie specialistai yra reikalingi jūsų įmonei ir koks bus siūlomas atlygis. Darbuotojai gali būti atrenkami iš personalo rezervo. Vėliau yra organizuojamas pirmasis darbo pokalbis su potencialiu darbuotoju ir supažindama su būsimo darbo sąlygomis. Tada yra atrenkami kandidatai su kuriais bus organizuojamas dar vienas darbo pokalbis. Užsakovas organizuos pokalbį su galimais kandidatais ir padarys galutinį sprendimą. Jei nebus surastas galimas kandidatas į tam tikras pareigas. Atitinkamas visas ciklas bus pakartojamas dar vieną kartą atsižvelgiant į užsakovo reikalavimus, kurie yra keliami potencialiam darbuotojui. 

            Kaip gi veikia darbuotojų paieška? Personalo agentūros darbuotojai nuolat formuoja ir papildo galimų kandidatų duomenis. Darbuotojai gali būti ieškomi įvairiuose regionuose. Specialistai jums garantuos, kad peržiūrės visų galimų darbuotojų gyvenimo aprašymus, įsitikins ar jie turi reikiamą kvalifikacijos lygį ir darbo stažą, kuris yra reikalingas darbui. Turimi duomenys yra nuolat atnaujinami ir patikslinami. Masyvios paieškos metu yra atrenkami įvairūs specialistai. Yra kalbama apie vieną darbo poziciją arba apie kelias labai sudėtingo darbo pozicijas ir apie daugelį darbuotojų, kurie užims šias pareigas. Poreikis  surasti daug personalo gali atsirasti, pavyzdžiui, kai yra atidaromi nauji prekybos centrai, viešbučiai, naujos gamyklos, kai yra realizuojami nauji statybos projektai. Atrenkant labai daug personalo yra kalbama apie pardavėjus, aptarnaujantį personalą, tai yra apie tokius darbuotojus, kurie neturės labai daug atsakomybės, įsipareigojimu. Tai yra pakankamai standartizuotos pareigos, kurios nepasižymi ypatingu unikalumu. Daugelis darbdavių kreipiasi į personalo agentūras, kadangi nori, kad jos padėtų surasti daug darbuotojų. Kokia  gi yra tokios paslaugos nauda, kai yra taip bendradarbiaujama su personalo agentūra, kai reikia surasti neunikalius specialistus.

            Masinė darbuotojų paieška reikalauja didelių laiko sąnaudų, be to reikia žinoti daugybę įvairiausių šio darbo subtilybių. Kandidatų, kai yra atliekama personalo paieška yra labai daug, tačiau daugelis iš jų atsisijoja, kai yra organizuojamas pokalbis telefonu, bei pirminio darbo pokalbio metu. Personalo vadybininkui gali prireikti labai daug laiko, kad būtų organizuojama pirminė personalo atranka. O dažniausiai personalą reikia surasti per labai trumpą laiką. Todėl labai dažnai etatiniai personalo atrankos darbuotojai tiesiog nesuspėja surasti reikiamo kiekio darbuotojų, arba reikiamos kvalifikacijos darbuotojų. Žinoma, pasamdyti daugiau personalo darbuotojų yra nenaudinga, kadangi vėliau, kai bus surastas darbuotojas šios pareigos jau nebus reikalingos. Taigi ir darbuotojas jau nebus reikalingas, kadangi nebus reikiamo kiekio darbų. Kai įmonė kreipiasi pagalbos į personalo agentūrą tai jai padeda gauti papildomą pagalbą, kuri padės surasti tinkamą personalą. Personalo specialistai, kurie nedirbs jūsų įmonėje jums nesukels jokio vargo, tačiau priešingai naudodami pačius šiuolaikiškiausius personalo atrankos metodus padės surasti tinkamus darbuotojus, kurie atitiks užsakovo poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *